whatsapp
 
Hemen Ara

Youtube Seo İpuçları

19 Ekim 2020by dofcreative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/10/youtube-seo-ipuclari.jpg

YouTube SEO İpuçları 2020’de Sıralamalarınızı Arttırmak İçin Video 

YouTube, bildiğiniz gibi, yalnızca bir sosyal medya video platformu değil, video içeriği için güçlü bir video arama motorudur. Peki en çok kullanılan ikinci arama motoru olduğunu biliyor muydunuz? ​Dünyada insanlar cep telefonlarından YouTube videolarını TV izlemekten daha fazla izliyor. Bu da markaların, video oluşturucuların, yayıncıların ve reklam verenlerin YouTube’da pazarlama yapmaları ve geniş bir kitleye ulaşmaları için büyük bir fırsat olduğu anlamına geliyor. Peki Youtube Seo İpuçları nelerdir ?

Doğru videoyu doğru kitlenin önüne koymak markanız veya kanalınız için harikalar yaratabilir. Yıllar içinde Google’ın algoritması değişti ve çok daha karmaşık hale geldi. Artık konu sadece Google’ın kurallarını ihlal edip etmediğiniz değil, daha çok kullanıcı deneyimini geliştirmekle ilgili. YouTube, normal aramanın aksine, işletmelerin rakiplerine karşı rekabet avantajı elde edebilecekleri bir yerdir. Müşterilerimi mutlu etmek ve farklı ortamlar ve kanallar aracılığıyla ekstra trafik kazanmak için yeni stratejiler geliştirmeniz gerekiyor.

Youtube SEO çalışmasında anahtar kelime araştırması

Videonun doğru anahtar kelime için optimize edilmiş olması, izleyicilerin içeriğinizi keşfetmesine ve ayrıca arama motorlarının içeriği arama sorgularıyla eşleştirmesine yardımcı olur. Bir video anahtar kelime araştırması, SEO’ çalışmanızı geliştirmenize yardımcı olurken yeni içerik fırsatlarını keşfetmenize yardımcı olabilir. İçeriğiniz için popüler arama terimlerini bulmanın hızlı ve kolay bir yolu, arama terimini YouTube ve Google aramaya yazmanızdır. YouTube ve Google aramadaki otomatik tamamlama özelliği ve terim veya konuyla ilgili arama, yeni içerik fırsatlarını keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Daha fazla anahtar kelime bulmak istiyorsanız, anahtar kelime önerileri sağlayacak ek çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz.
Anahtar kelimeleri seçerken, her zaman rekabeti düşük kelimeleri seçmeyi unutmayın, 1000 tane ile rekabet edeceğiniz için en popüler veya belirgin anahtar kelimeleri hedeflemenize gerek yoktur. Rekabeti düşük olan ve onlar için sıralama yapan anahtar
kelimelerle başlamak en iyisidir. Buradaki önemli bir ipucu, YouTube’un tüm videolarınızı metne dönüştürmesidir. Bu yüzden, konuşurken anahtar kelimeden bahsederek bunları gerçek videonuza dahil edin. Bu şekilde, YouTube anahtar kelimelerinizle birlikte içeriğinizin bağlamsal alaka düzeyini oluşturmasına yardımcı oluyorsunuz.

Hatırlanacak noktalar:

● Popüler anahtar kelimeleri bulmak için otomatik tamamlama işlevini kullanın.

● Daha fazla anahtar kelime fikri için bir Google araması yapın.

● Gerçek videonuzda anahtar kelimenizden bahsedin / söyleyin.

 

İçerik Optimizasyonu

İ​çerik optimizasyonu, videonuzu sıralamak için önemli bir bölümdür.

-Açıklama

-Time Stamp (Zaman Damgası)

-Başlık ve Anahtar Kelimeler

-Konum

-Link Oluşturma

-Başlık etiketi

-Videoyu Web Sitenize Ekleyin

-Etiket ekle

-Sonuç

İçerik optimizasyonunuzu sağladıktan sonra başarı sizi takip edecektir. Youtube hakkında daha fazla bilgi edinmek, ” Youtube Hakkında Bilinmesi Gerekenler ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative tüm hakları saklıdır.