whatsapp
 
Hemen Ara

Sosyal Medya

Günümüzde yeni iletişim teknolojileri ve sosyal ağlar, toplumsal, kültürel, ekonomik ve
politik dönüşümleri tetikleyebildiği gibi bireylerin gündelik hayatları ve yaşam tarzları
üzerinde de birtakım köklü değişikler yaşanmasına sebep olmaktadır.

https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/sosyal-medya.jpg

Sosyal Medyanın Faydaları nelerdir ?

Günümüz teknolojisi için vazgeçilmez bir parça olan bu mecra birçok alanda bize fayda sağlıyor ve gerçekte zorlanacağımız çoğu şeye bir çırpıda ulaşabilmemizi sağlıyor.

Sosyal Medyanın Faydaları Nelerdir?

Günümüz teknolojisi için vazgeçilmez bir parça olan bu mecra, birçok alanda bize fayda sağlıyor ve gerçekte zorlanacağımız çoğu şeye bir çırpıda ulaşabilmemizi sağlıyor.

Dünyadan haberdar olunabilir.

Bütün dünyadaki insanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanıldığı için günümüzde en etkili haber kaynaklarından birisi olmuştur. İnsanlar dünyada herhangi bir yerde olan bir olayı sosyal medyada kendi hesaplarında keşfet bölümünden görebiliyorlar. Diğer dijital ortamlara göre daha hızlı ulaşılabilir bir kaynak olduğu için güncel haberler her insana kolaylıkla ulaşabiliyor.

Arkadaşlarınız olan kişilerle hızlı etkileşim sağlar.

Günümüzde iletişim artık sosyal ortamlardan daha çok sosyal medya üzerinden sağlanmaktadır. Yakın olduğunuz arkadaşlarınızla bile sosyal medya aracılığı ile hızlı iletişim kurarsınız. Hayatınızda daha önce hiç iletişim kurmadığınız insanlarla bile iletişim kurmanızı sağlar.

Sosyal medya yönetiminin markalara faydaları büyüktür.

Markaların sosyal medya yönetiminin iyi olması dijital platformlardaki markanızın potansiyel gelişiminin hızlı bir şekilde artmasını sağlar. Sosyal Medya günümüzde markalarımızın dünyadaki profilini oluşturmaktadır. Dünyanın her yerinden insanlar sizi reklamlarınız üzerinden görebiliyor ve size verdiğiniz hizmetlerle ilgili ulaşabiliyor.

Ulaşmak istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Günümüzdeki insanlar okuma ve araştırma alışkanlıklarından uzaklaşarak bilgiye daha çok kolay yoldan ulaşmayı tercih ediyorlar. Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden iletişim çok daha hızlı olduğu için bu mecralarda bilgiye ulaşmak çok daha hızlı olacaktır.

Yardımlaşma ve dayanışma sağlar.

Günümüzde sosyal medya yardıma muhtaç olan insanların ilk olarak başvurdukları mecra oluyor. Bu sayede ünlü olan insanlara veya devlet tarafından görevlendirilmiş insanlara kolay bir şekilde ulaşılabiliyor ve yardım kampanyaları oluşturulabiliyor.

Kendinize olan güveninizi arttırır.

Sosyal medya kullanıcıları bu mecraların kurallarına göre istedikleri gibi paylaşımlar yapabilmektedirler. Bu durumda insanlara iyi oldukları konularda kendilerini tanıtma fırsatı bulurlar.

Son olarak günümüzde sosyal medya, kullanıcıların hayatında çok büyük bir yere sahip olmakla birlikte iletişim, iş hayatı ve hedeflerinize ulaşmak konularında her insana çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Marka bilinirliği

Bu mecraların markalar üzerindeki ilk yararı marka bilinirliğidir. Marka sosyal medyadaki görünürlüğünü hem organik olarak hemde reklam kampanyaları ile ciddi bir şekilde arttırabilir. İçerik paylaşımı yapmak, organik olarak tüketicilere ulaşarak kullanıcılarla etkileşime geçmek bu süreçte markaların isimlerini duyurmalarını sağlar.
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/sosyal-medya-kahve.jpg

Web sitesi trafiği

E- Ticaret siteniz için trafik çekmenizi sağlar.Bu mecralar uzun sürelin yapılan yatırımlar ile organik olarak her zaman ön planda kalmanızı sağlar. Web siteniz için yapılan seo çalışmaları ile google da siteniz her zaman ön planda kalır.
sosyal-medya-musteri-kalitesi

Müşteri hizmet kalitesini artırır

Sosyal ağlar her zaman müşteri hizmet kalitenizi arttırır. Sosyal ağlar üzerinden satış yaptığınız zaman size ulaşan müşterilerin sorularını cevaplamak onlara yardımcı olmak müşteri hizmet kalitenizi arttıracaktır.
sosyal-medya-web-sitesi-trafigi
Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative bir GÖKTAŞ YAPI Kuruluşudur.

   EnglishItalianRussianTurkish