whatsapp
 
Hemen Ara

Dof Creative ile Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı: Tasarım, içerik üretme, video, reklam ve fotograf çekimi konularında uzman olan sosyal medya ekibimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.Marka analizi, rakip analizi, hashtag analizi, Seo analizi, hedef kitle analizi, influencer, fenomen, sektörel blog ve formlardan gelen tüm veriler incelenerek analiz edilir ve haftalık veya aylık paylaşım planı oluşturularak sizinle paylaşılır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmalığı, günümüzde yaygınlaşmış olan internetin kullanımıyla birlikte firma hesaplarının profesyonel bir şekilde yönetilmesi ihtiyacından dogmuş olan bir danışmanlık hizmetidir.

İnsanların artık sosyal medya gibi mecralara neredeyse bağımlı hale geldiği bu dönemde firmalar sosyal medya gibi alanları iyi değerlendirip profesyonel destek alma ihtiyacı duymaya başladılar.

Sosyal medya mecrası bu sebeplerden dolayı ana akım medya haline geldiği için firmalar tarafından olmazsa olmaz bir hale gelmiştir.

Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapar?

Sosyal medya yönetimi sosyal medya danışmanının yapması gereken işlerin en başında gelir. Firmalara ait olan facebook, instagram, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Google+ gibi hesaplar sosyal medya danışmanına teslim edilir. Bu hesapların tesliminden sonra çizilecek yol haritası belirlenir. Bu süreçte reklam kampanyalarıda birlikte yürütüleceği için bu kampanyaların bütçeleride belirlenir.

Bu yapılan işlerle birlikte bu hesaplarda asıl hedef aktifliği, tazeliği ve etkileşimi arttırmaktır. Paylaşımlarda modernliğe, ilgi çekiciliğe ve yönlendirmelere önem gösterilir. Yapılan etkinlikler kampanyalar bu hesaplardan duyrulur. Hedef kitleye yönelikler paylaşımlar yapılmasına önem gösterilir.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetinin Önemi Nedir?

Sosyal medya yönetimi danışmanlığı hizmetinin önemi firmaların ajanslar ile anlaşarak bu alanlardaki faaliyetlerinin profesyonel bir şekilde ilerlemesini sağlaması firmalar için hayati önem taşır. Bu alanlardaki çalışmalar istenilen şekilde ilerlemediğinde istenilen başarıyada ulaşılamaz.

Sosyal Medyada reklam vermek?

Günümüzde her marka kendi reklamlarını internet üzerinden yapmaya çalışmaktadır. Google arama motorlarından verilen reklamların yetersiz kalacağı düşünüldüğü için firmalar sosyal medya üzerinden verilen reklamlara yöneliyorlar. Bu sayede sadece google üzerinden kitleye ulaşmakla kalmıyorlar sosyal medyadaki kitleyede ulaşarak markalarını bir çok kişiye tanıtmış oluyorlar. Sosyal medya aynı zamanda firmaların ulaşmak istediği kitleye kendi yüzünü göstermiş olduğu bir eşsiz bir mecradır.

Sosyal Medya yönetiminde rakip analizi?

Firmaların sosyal medya yönetimleri yapılırken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer husus rakip firmaların sosyal medyalarıdır. Rakip firmaların hesapları incelenir ve paylaşılan gönderiler daha çarpıcı bir hale getirilir. Rakip firmaların hesapları incelenerek sosyal medya hesabını rakip firmaların hesaplarından daha aktif bir hale getirmek önemli bir hususdur.

Hedefinizi Belirleyin

Firmanızın veya markanızın sosyal medya hesaplarının sadece açık olması yetmiyor. Açmış olduğunuz sosyal medya hesaplarının bir hedefi olması gerekiyor ve paylaşmış olduğunuz içeriklerin bu hedefe hizmet etmesi gerekiyor.
Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   EnglishItalianRussianTurkish