whatsapp
 
Hemen Ara

LinkedIn Profiliniz Nasıl Olmalı?

19 Mart 2021by dofcreative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2021/03/linkedln-blog.jpeg

LinkedIn Profili iş dünyasında kariyer fırsatları elde etmeyi ve sürekliliği olan ilişkiler kurabilmeyi oldukça kolaylaştırmasına rağmen kullanıcıların büyük bir kısmı profillerini nasıl etkili bir şekilde kullanacaklarını maalesef bilemiyor.  Ancak başarılı bir kariyer için LinkedIn’de çevrim içi varlığınızı korumanız büyük önem taşıyor.

 

İşte etkili bir LinkedIn profili için önerilerimiz:

 

1.LinkedIn Profili bilgilerinizi daima ve mutlaka güncel tutun.

Çoğu insan LinkedIn profilini güncellemeyi unutsa da aslında platformu başarılı bir şekilde kullanabilmek için bilgileriniz daima güncel olmalıdır. Güçlü bir LinkedIn profili için en önemli kısım “hakkında” kısmıdır. Ayrıca profesyonel başlığınız kısmı da hem Google hem de LinkedIn için arama sonuçlarında görünen kısım olduğu için çok büyük önem taşımaktadır.

2. Profesyonel olmayan fotoğrafları kullanmayın.

Profil fotoğrafı olan hesaplar, olmayanlara göre 11 kez daha fazla görüntüleniyor. Ancak bahsettiğimiz evcil hayvanınızla veya havuz başında çekilmiş fotoğraflarınız değil. LinkedIn profesyonel bir platform ve siz de profesyonel olmalısınız. Resmi bir kıyafet ile çekilmiş olan fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca fotoğrafınızın eski olmamasına da özen göstermelisiniz.

3. Etkileyici bir özgeçmiş özetinin önemini unutmayın.

Bu kısım egonuzun kurbanı olmadan, potansiyel bağlantılarınıza ölçülü olarak kendinizi satmanız gereken kısımdır. Birinci veya üçüncü tekil şahıs olarak yazmak tamamen size kalmış. Eğitim bilgilerinizi de profilinize kronolojik olarak eklemelisiniz.

4. LinkedIn Profili içerisinde asla imla hatası yapmayın.

Zayıf dil bilgisi ve yazım yanlışları kabul edilemez hatalardır. Her türlü imla hatasından kaçınmanız önem arz etmektedir.

5. Anahtar kelime seçimlerinizi iyi yapın.

Arama sonuçları açısından anahtar kelimelerinizi dikkatli seçmelisiniz ve bu kelimeleri profilinizde ve özet bölümünde de kullanmalısınız.

6. URL’nizi kişiselleştirmeyi unutmayın.

URL’nizdeki karmaşık adresi düzeltmek için “Genel Profil” ve “Kişiselleştirilmiş URL’nizi Oluşturun” kısımlarını kullanabilirsiniz.

7. Durum güncellemelerini dozunda kullanın.

Aktif olmalı, ancak bıktırmamalısınız. Durum güncellemesi kısmını güncel işleriniz ile ilgili veya bir makale veya kitaptan bahsetmek için günde en az bir, en çok üç ya da dört kez kullanmanız yerinde olacaktır.

Tüm bunlar dışında, profilinizi ek bilgiler ile zenginleştirmek yararınıza olacaktır.

Diğer blog yazılarımızı okumak için tıklayın.

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative bir GÖKTAŞ YAPI Kuruluşudur.

   EnglishItalianRussianTurkish