whatsapp
 
Hemen Ara

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir ?

19 Ekim 2020by dofcreative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/10/internetten-para-kazanma-yontemleri-nelerdir.jpg

İnternetten Para Kazanma: Nasıl Ek Gelir Elde Edilir ?

Bu zor günlerde insanlar ek gelir sahibi olmak istiyor ya da hızlı şekilde para kazanmak istiyor. İnternetten para kazanma için farklı yollar var. Bu yazımızda bu yolları ile internetten nasıl ek gelir sahibi olunur onu açıklayacağız. İnternetten ek gelir elde etmenin bir çok farklı yöntemi var. Örnekler ile açıklamak gerekirse ;

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Büyük kurumsal firmalar ile çalışmak internetten para kazanmanın en iyi yolu. Küreselleşen dünyada büyük kurumsal firmalar istihdam maliyetlerini düşürmek adına farklı çalışma prensiplerini uyguluyorlar. Otomasyon sistemler, Freelancer çalışmalar derken küreselleşen dünyada ismi verilmiş ve verilmemiş bir çok meslek grubu ortaya çıktı. Bu durum ek gelir elde etmek isteyen insanlar için bir fırsat kapısı doğurmuş oldu. Bu kadar tanım yeterli 🙂 internetten ek gelir edinebileceğiniz yöntemleri sizin için ele alıyoruz!

Yandex Toloka

Yandex Toloka kullanıcının Yandex’te yapmış olduğu aramalarda doğru sonuçlara erişimi sağlamak için sizlere kısa görevler veriyor. Bu görevleri yaparak siz Yandex’in arama motoru optimizasyonunu geliştiriyorsunuz, Yandex ise size cüzi bir miktarda para ödüyor.

 

Ne Tür Görevler Veriliyor ?

Navigasyon Görevleri : Navigasyon aramasını sesli mesaj olarak size verir ve bunu metine dökmeniz istenir.
Video Kontrolü : Çeşitli videolar verilip, çalışıp çalışmadığı ve ses kalitesi, görüntü kalitesi gibi özelliklerini kontrol ettirebilir.
Saha Görevi : Dışarıda belirli işletmelerin fotoğrafını çekmenizi isteyebilir.

Form doldurma, anket cevaplama gibi daha bir çok görevi olan Yandex Toloka, dolarında ülkemizde yükselişe geçmesiyle beraber içinizi ısıtacak bir ücret ödemesi yapıyor.

 

LifePoints

LifePoints’in ana etkinliği anketleri doldurmaktır, ancak LifePoints’de puan toplama fırsatı elde edebileceğiniz mini anketler, ürün testleri ve diğer veri toplama türleri gibi başka etkinlikler de bulunmaktadır. Topladığınız bu puanları Paypal hesabınıza nakit olarak çevirebilirsiniz. İsterseniz de Starbucks, Amazon, iTunes gibi daha bir çok firmanın e-hediye çekleri şeklinde harcayabilirsiniz.

ySense

ySense anket doldurarak internetten para kazanabileceğiniz diğer bir site. Anketler, görevler ve reklam tıklamalarıyla ayda 50 dolar gibi bir miktarda para kazanmak mümkün. Ayrıca güvenilir. Telefon uygulamaları indirerek bile gelir elde edebilirsiniz.

Anket, form doldurma gibi işlemler yaparak para kazanmanızı sağlayacak çok site var. Peki bunlar haricinde daha farklı yöntemlerle para nasıl kazanabilirsiniz ? Bunlar ;

 • Stok fotoğraf ve görsel satma
 • Freelance iş alma
 • Link kısaltarak para kazanma
 • İyi bildiğiniz bir konuda Udemy gibi siteler aracılığıyla ders verin

Bu yöntemler ile internetten para kazanma işte bu kadar kolay. Sizde internetten ek gelir elde ederek, bütçenizi genişletin. Youtube’den para kazanmak ve Youtube hakkında bilinmesi gereken kurallar ile bütçenizi genişletmeniz için bir tavsiye daha alabilirsiniz 🙂

 

 

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative tüm hakları saklıdır.