whatsapp
 
Hemen Ara

İçerik Pazarlama Nedir? Stratejileri Nelerdir?

1 Ekim 2020by dofcreative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/10/icerik-pazarlama-stratejileri-nedir.jpg

İçerik Pazarlama Nedir?

Hedeflediğimiz kitle ile iletişime geçmek, etkileşim kurmak, kar edebilir geri dönüşümler sağlamak amacıyla sürekli içerik üretimine odaklanan pazarlama stratejilerine içerik pazarlaması denir. İçerik pazarlama stratejileri doğru yapılırsa eriştiğiniz hedef kitle sizi yeni kitlelere tanıtır ve markanıza katma değer sağlar…

İçerik Pazarlama Stratejileri

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte tüketicilerin kararlarında da değişiklikler olmaya başlamıştır. Geleneksel pazarlama yöntemlerine artık dijital dünyada tüketiciler ilgi göstermiyor diyebiliriz. Günümüzde insanlar, kendilerine fayda sağlayan, ilgilerini çeken, kullanıcıyı önemseyen ve dinleyen markaları tercih etmektedir. İçerik pazarlama stratejilerinin ise tam da burada işin içine girdiğini söyleyebiliriz. Dijital Pazarlamada stratejiler artık rakip/sektör analizi, yol haritası ve planlama ile organize hamlelerden geçmektedir. Sektörün geldiği bu durumda firmalar yalnızca geleneksel pazarlama yöntemleri ile yetersiz kalmaktadır.

İçerik Pazarlamanın Önemi

Markaların kendi yöntemleri ile oluşturduğu bu faktörleri kapsayan stratejileri, kullanıcıları markaya daha çok yaklaştırarak dijital dünyada diğer markaların bir adım önüne geçmesini sağlayacaktır. Markaların üreteceği içerikler özgün, kullanıcı dostu, güncel ve tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde olması gerekmektedir. Kaliteli içeriğe sahip olmak arama motoru optimizasyonu açısından da oldukça önemlidir. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) hakkında yazdığımız makalemiz size bu konuda yardımcı olacaktır 🙂

Neden İçerik Pazarlamasına İhtiyaç Duyulur ?

Markalar, rekabet ettiği markaların önüne geçmek istediği için içerik pazarlamasına ihtiyaç duyarlar. Markalar içerik pazarlama stratejileriyle kullanıcıyı veya tüketiciyi kendilerine çekmek ,müşteri yapmak ve geri dönüşüm sağlamak isterler .Robert Rose “Pazarlama dünyaya bir rockstar olduğunuzu söylemektir. İçerik pazarlaması bunun böyle olduğunu göstermektir.” sözleri ile kullanıcıların veya tüketicilerin reklamlardan ziyade asıl dikkatini çeken şeyin içerik olduğunu belirtmiştir. İçerik pazarlaması ile birlikte markanızın bilinirliği daha fazla olacak, satışlarınız dolaylı olarak artacaktır. Hatta küreselleşen dünyada içerik pazarlama o kadar önemli hale geldi ki Google bile dijital atölye açarak bu konuyu ders niteliğinde işlemiştir! Siz de Google Dijital Atölye’de bulunan Dijital Pazarlamanın Temelleri kursuna kayıt olarak bu pazarlama yönteminde kullanmanız enstrümanları öğrenebilir, kurs bitiminde alacağınız sertifika ile bu alanda iş sahibi olmanız için kendinize değer katabilirsiniz!

İyi bir içerikte olması gereken özellikler nelerdir ?

 • Özgün olması en önemli faktördür. Kopyala/Yapıştır cümlelerden uzak durun ve kendi cümlelerinizle yola koyulun.
 • Hedefe yönelik olması gerekir. Dolaylı anlatımlardan kaçınılmalı, kullanıcı kolayca hedefe ulaştırılmalı.
 • Dil bilgisi kurallarına dikkat edilmelidir.
 • Kullanıcının ilgisini çekebilecek faydalı, etkili olması gerekir.
 • Kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabilecek olması gerekir.

 

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative tüm hakları saklıdır.