whatsapp
 
Hemen Ara

DİJİTAL AJANS

Geleneksel reklam ajansları günümüzün değişen teknolojisi ile paralel olarak “dijital” ekini almaya başladılar. Dijital Ajans, son zamanlarda tanım olarak oturmuş İnteraktif Ajans ve Web Ajansı kavramından daha gelişmiş bir modeldir.

Dijital Ajans

Dijital Ajanslar Neler Yapar ve
Hangi Konularda Hizmet Verir?

Türkiye’de ve yurtdışında dijital ajanslar, aşağıdaki faaliyetler kapsamında dijital pazarlama çözümleri sunarlar
SEM – Search Engine Marketing yani Arama Motoru Pazarlaması
Facebook ve Instagram reklamları yönetimi
Web tasarım
Site trafik analizi
Performans takibi ve raporlaması
Sosyal Medya Yönetimi
SEO – Search Engine Optimisation yani Arama Motoru Optimizasyonu
Content marketing yani içerik pazarlaması

Dijital Dünyada Kullanıcı Dostu Reklam

Günümüzün değişen dijital dünyasına baktığımız zaman tüm platformlarda reklamlarla karşılaşıyoruz. Youtube’dan video izlerken, Google’da arama yaparkan, Instagram ve Facebook’da gezinirken sponsorlu reklamlara hepimiz denk gelmişizdir.

Karşılaştığımız reklamların kaçını hatırlıyoruz? Kaçına tıklama ihtiyacı duyuyoruz? Kaçtanesi bizim ilgimizi çekiyor? Biz dof creative reklam ajansı olarak reklam veren tarafta olsakta bizimde maruz kaldığımız ve reklam yoluyla ulaştığımız işlerimiz oluyor.

Dijital Ajans
Reklamlar Nasıl Oluşturulmalı?

1- Görsellerle Anlatın

Reklamlardaki görsellik yeni işverene ulaşabilmeniz için kullanacağınız en büyük silahınız olmalıdır. Sosyal medya kanallarında ve google üzerinde görseller çok büyük bir önem taşıyor. Görseller genelde yazı olmadan kullanmaya çalıyoruz reklamlarımıza yazıları static olarak eklememiz çok daha etkili bir yöntem oluyor. Görsellerde genellikle yazı değilde görsel dili kullanılmasını tercih ediyoruz.

2- Müşteri gözünden reklam oluşturun

Oluşturduğunuz reklamların herhangi bir internet sayfasında veya google da gezerken karşınıza çıkması duygusunu yaşamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz 🙂 . Reklamlarınızla karşılaştığınızda o reklamın sizin ilginizi çekebilecek kapasitede olup olmadığını kendiniz deneyimleyin ve eksiklerinizi kendiniz görün.

3- Açılış sayfası

Reklam kampanyalarının en önemli taraflarında sitelerinizin açılış sayfalarıdır. E-ticaret siteniz veya kurumsal bir siteniz var ve bu site için reklam kampanyası düzenliyorsunuz. Sitenizin açılış sayfasında yapmak istediğiniz hizmetleri müşterinize iyi bir şekilde anlatamazsanız yapmış olduğunuz kampanyanızda boşa gidecektir. Sitenizin açılış sayfa hızınız 4 saniyenin üzerinde olur ise insanlar daha fazla beklemeden sitenizi kapatacaklardır. Açılış sayfası bu nedenlerden dolayı kampanyanız için çok önemli bir etken olacaktır.

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative tüm hakları saklıdır.