whatsapp
 
Hemen Ara

Adwords Reklam Ajansı

26 Mayıs 2021by Feyza ~
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2021/05/adwords-reklam-ajansi.jpg

Adwords Reklam Ajansı

Adwords Reklam Ajansı, dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’ın reklamcılık alanındaki hizmetlerinin genel adıdır. Eski alanı Google Adwords olan Google Ads, sayesinde işletmeler istedikleri bölgelere kendilerini tanıtabilir. En büyük çevrimiçi reklam platformu unvanına sahip olan Google Ads, işletmelerin kendini tanıtmak için bahsettiği en etkili yöntemlerden biridir. İşletme sahipleri, firmalarının tanıtımı için, Google’a ödeme yapar ve Ads hizmeti ile Google, kullanıcılarına anahtar kelime aramalarına göre ürün ve hizmetleri karşılarına çıkarır. Google Ads çalışmalarını yürütmek için işletmelerin alanında uzman kişilerden destek alması önerilmektedir. Bu konuda en iyi bilgi birikimine sahip olan ekipler genellikle Adwords Reklam Ajanslarıdır.  

Kullanıcıların Google arama motorunda aradıkları anahtar kelimelere göre karşılaştıkları reklamlar ile üst seviyelerde yer alarak tanıtım sağlayan işletmeler kullanıcılara doğrudan ulaşma fırsatını yakalayabilirler. Bu sürecin layıkıyla tamamlanabilmesi için Adwords Reklam Ajansları doğru anahtar kelime analizi yaparak sonuçları iyileştirir.  

Adwords Reklam Ajansıyla çalışmak, firmanızın bütçesi için de yararlı olacaktır. Yeterli bilgi birikiminiz yoksa, tecrübeye sahip değilseniz, Adwords Reklam Ajansları reklamlarını kendiniz yapmak istiyorsanız sonuçları zaman ve bütçe kaybı olabilir. İş ortağı olarak Adwords Reklam Ajanslarıyla çalışmak potansiyel müşterilerinizle bir araya gelmeniz için en faydalı yöntemdir.  

 

Adwords Reklam Ajanslarının Kampanya Türleri  

 

Adwords Reklam Ajansları çalıştıkları firmaların tanıtımları için farklı reklam kampanyalarına başvururlar. Bu kampanyalar şöyle sıralanabilir:  

 • Arama ağı kampanyaları  
 • Görüntülü reklam ağı kampanyaları  
 • Alışveriş kampanyaları  
 • Gmail reklamları  
 • Remarketing reklamları  
 • Mobil reklamlar 
 • Video kampanyaları  
 • Uygulama indirme reklamları  
 •  

Google Adwords Ajanslarında Bulunması Gereken 6 Özellik 

 

Bir Google Ads ajansında bulunması gereken birtakım özellikler vardır. Bu özellikler sahip olunduğu takdirde başarı sizin yanınızdan ayrılmayacaktır. İşletme olarak tanıtımınızı sağlaması için iş otağı olduğunuz ajansların bu özelliklere sahip olup olmamasını sorgulamak en büyük haklarınızdandır.  

 1. 1.Çalıştığınız Google Adwords Ajansının mesleki sertifikaya sahip olduğundan emin olun. Çalıştığınız ajansın Google Partners statüsüne sahip olması en önemli özelliklerdendir.  
 2. Söz konusu Google Adwords Ajansının çalışmalarını şeffaflıkla yürütüyor olması gerekir. Firmaların çalışmalarının çoğundan haberdar olması önemlidir. Ajanstan detaylı rapor talebi karşılanması gereken bir taleptir 
 3. Adwords Ajanslarının reklam yaratıcılık düzeyleri yeterli seviyede olmalıdır. Reklam yapmak ve yaratıcığı aynı noktada birleştirmek başarıyı sağlayacak temel becerilerdir.  
 4. Firmalar çalışmakta oldukları Adwords ajanslarının hizmet düzeyleri ve uzmanlıklarından haberdar olmalıdır. Alanında uzman olmayan bir kadroya sahip ajanslarla çalışan firmalar kısa vadede zarara uğrayacaktır.  
 5. Adwords ajanslarının kanıtlanmış başarılarının olması gerekir. Tutarlı bir geçmiş performans firma ve ajans arasındaki şüpheyi ortadan kaldırarak bir güven inşa eder.  
 6. Çalıştığınız Adwords Reklam Ajansı, oluşturulan reklamların tıklanma oranından çok bu tıklanmaların gelir sağlayıp sağlamadığına dikkat çekmelidir. Tıklanmayı gelire dönüştürmek Ads ajanslarının en önemli görevlerindendir. Bu görevin farkındalığı önemlidir.  

DoF Creative’in sağlamakta olduğu Google Adwords hizmetlerinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm kriterleri bünyemizde barındırarak firmanızın tanıtımını yapar, müşteri ve ekip güvenini sağlayarak kazancınızı sağlamanıza ortak oluruz. 

Google’ın Ads hizmetiyle ilgili daha fazla bilgi almak için  5 Adımda Ads adlı makalemizi inceleyebilirsiniz. 

 

Feyza Yaldız

Dof Creative
https://dofcreative.com/wp-content/uploads/2020/09/dof-creative-footer.png
E-Bülten Üyelik

Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  Hakkımızda

  Yaptığımız sitelerde kolayca müşterilerimiz tarafından düzenlenebilir bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) oluşturuyoruz. Bunun için bir çok testte tabi tutarak kullanıcıya kolaylık ve rahat erişimi amaçlıyoruz .

  E-Bülten Üyelik

  Dof creative ile ilgili haberlerden haberdar olmak için E-Mail adresinizi bize iletin.

   Dof Creative bir GÖKTAŞ YAPI Kuruluşudur.

   EnglishItalianRussianTurkish